top of page

KURUCU HAKKINDA

hülya foto.webp

İlahi Sistem Şifa Terapisi'nin (Deep System® Healing Therapy) kurucusu olan Hülya Kavuzlu, kendi ekolü olan bu şifa metodolojisinin Nur & Sevgi frekansı ile değişim, dönüşüm, iyileşme, şifa gücünü uygulamaya başlamıştır. Yaptığı seanslarda insanlardaki hastalıkların, psikolojik sorunların, hayatlarını tıkayan korkuların giderilmesi, kişilerin bilmedikleri sorunlardan kurtulmalarına vesile olması ile bu şifa çalışması her danışan tarafından ilgi görmüş ve yaygınlaşmaya başlamıştır. İlahi Sistem Şifa Terapisi, bu seans ile karşılaşanların şaşkınlığı ve ilgisi ile bilinmeye ve ilgi görmeye devam etmiş kişilerin bu tekniği öğrenmek istemeleri nedeni ile 2016'da İlahi Sistem Şifa Terapisinin eğitimleri verilmeye başlanmıştır.  Türkiye  genelinde ve Dünya'nın pek çok ülkesinde çok sayıda terapistler bulunmakta ve Nur & Sevgi şifası olan bu tekniği uygulamaktadırlar. Halen

İlahi Sistem Şifacılık Eğitimleri Türkiye'nin her yerinde ve yurt dışında pek çok ülkede devam etmektedir.   

  

Hülya Kavuzlu Adana'da dünyaya geldi. Üniversite öğrenimi dahil tüm öğrenimini Adana'da gerçekleştirdi. Üniversite öğrenimini tamamlayarak Kimya Bilimci oldu. Preston Universitesi'nde Yöneticiler için Tezli Yüksek Lisans (eMBA) yaparak Uluslararası İşletme Masterı oldu. Kariyer hayatına, daha 23 yaşında iken Türkiye'de ve Dünya'da kendi segmentinde lider olan bir Amerikan Firmasında Üretim - Kalite - Kalite Sistem Mühendisi olarak başladı çok kısa süre içinde burada yönetici oldu.Türkiye'nin kendi segmentinde lider olan farklı firmalarında da 9 yıl Üretim, Kalite, Ar&Ge, Kalite Sistem alanlarında yöneticilik yaptı.

 

Genç yaştaki kariyer hayatındaki başarılarının yanı sıra çocukluğundan beri insana olan sevgisi ve yaşam denilen vizyon hayatın gizemini fark etmesi üzerine psikoloji, felsefe, manevi yolculuk (spiritüalizm) alanlarında araştırmalarda bulunmuş kendini bu alanlarda sürekli geliştirmiştir. İlk aydınlanmasını 15 yaşında iken yaşamış ve 15 yaşından itibaren sürekli insanlara ilim ve hakikat bilgilerini anlatmakta ve yaşamış olduğu bu aydınlanma deneyiminin ardından kendinde açığa çıkan farkındalıkları, yaşadığı ilmi bilgileri aktarmaya devam etmektedir. Yine aynı dönemlerde (1990'lı yıllarda) Kur'an-ı Kerim üzerinde çalışmış yanı sıra mantra, meditasyon, yoga ile karşılaşmış ve spiritüel yolculuğuna devam etmiştir. Yaklaşık 25 yıldır yaşadığı aydınlanma, spiritüel konularla ilgili yapmış olduğu araştırmalar sonucunda elde ettiği kazanımlarını 2010 yılında profesyonel mecraya taşıyarak NLP, Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlamıştır. 2010'da Kişisel ve Spiritüel Gelişim Rehberliği, Kuantum & NLP & Yaşam Koçluğu Eğitmenliği yapmış, İlahi Sistem ve Hakikat seminerleri, eğitimleri vermiştir. Seminerlerinde ve bireysel seanslarının dışında daha fazla kişiye ulaşabilmek ve çok sayıda kişinin bilinçlenmesi ve şifalanmasını sağlamak için görsel medyada (televizyonda) da Kişisel Gelişim Programları yapmıştır.

 

Terapileri ve seansları sırasında metapsişik kabileyetleri ile kendine özgü teknikler geliştirmiştir. Kendi ekolünü oluşturmuş ve İlahi Sistem Şifa Terapisi (Deep System Healing Therapy) metodolojisini geliştirerek bu terapi yönteminin terapistlerini ve eğitmenlerini yetiştirmektedir. Bilinçaltı, Ruhsal Sorunların giderilmesi, Zihinsel sorunların giderilmesi için bilinen birçok tekniğin yanı sıra yine kendisinin geliştirmiş olduğu Rüyada (Uykuda) Terapi tekniği ile kişinin Ruhsal & Bedensel & Zihinsel bazda tüm değişim, dönüşüm, yeniden yapılandırılması ile şifalanmasını gerçekleştirmektedir.

 

İnsanları bilinçlendirmeyi misyon edinerek 2014'de yaşam kaynağını öğrenmelerini sağlayacak, insanlara şifa sunulacak, bütünsel gelişimlerini sağlayacak bir platform olması arzusu ile kariyer hayatını tamamen bırakarak kendi şirketini kurmuştur. 2104-2017 arasında özel seanslarına ve danışmanlıklarına devam etmişken aynı zamanda bu seansların eğitimlerini de sürdürmüştür. Uzun bir terapistlik sürecinden sonra bireysel seanslarını bırakmış, bu bilgileri öğrencilere aktararak şifacı kişiler yetiştirmeye kendini adamıştır. 

 

Uzmanlık Alanları; bilim tabanlı İlim eğitimleri, şifa, trans, beyin ve bilinçaltı, psikoterapi, parapsikoloji, metafizik.

 

Sevgi ve Barışın tüm Dünya'ya hakim olmasını misyon edinerek, koşulsuz sevgi, hoşgörü, tevazu, sabr, hayr-yardım, saygı, fedakarlık hasletleri ile insana hizmet, Birlik ve Bütünlüğü tüm Dünya'da sağlamak üzere 2018 yılında Türkiye merkezli olarak SPRİTDER (Spiritüeller Maneviyatlılar Derneği)'ni kurarak Kurucu Başkanı oldu. Aynı zamanda  Türkiye'deki kişisel gelişim ve manevi gelişim alanında insanların güvenilir bir ortamda gelişimlerini sağlayabilecekleri şekilde standartların ve terminolojilerin oluşturulması, ilk defa Metafizik, Parapsikoloji, Spiritüel Gelişim, Kişisel Gelişim vs. alanlarında derleme toparlama, standartlaştırma, standartlar doğrultusunda denetlemenin sağlanması ile bu sektördeki herkesin kurallar çerçevesinde faaliyet yürütmesini sağlayacak şekilde faaliyetleri yürütmektedir.

2018 yılında, Avrupa'da ilk defa olarak Türkiye'de Spiritüellik Okulu®'nu kurarak kendi ekolü doğrultusunda özgün olarak hazırlanmış eğitim müfredatı ile insanlara hakikat dersleri vermekte, bilim tabanlı ilim eğitimleri ile maneviyat öğrencileri yetiştirmekte, bireylerin manevi yolculuğuna rehberlik etmektedir. 

Yaşamı boyunca elde ettiği kazanımları ve sahip olduğu ilim doğrultusunda Kuran üzerine yürüttüğü özel çalışma ile tüm insanlığa ''arapça bilmeden Kuran bilinebilir, arapça bilmek de Kuran bilmek değildir'' mottosu ile Kuran öğrenmesine hizmet etmektedir. Bu özel çalışmayı pek çok ilimde ilerlemek, maneviyatta gelişmek isteyen kişilere uygulatmış ve bireylerin Kuranı öğrenmelerine vesile olmuştur. Bu doğrultuda yıllarca talep eden kişilerle yürüttüğü çalışmayı tüm insanlara sunmak üzere 2019'da kitlelere Kuran'ı anlatmak üzere çalışmalara başlamış Kuran Açılımı adında oturumlar düzenlemiş ve hala devam etmektedir. Sure açılımlarında anlattıkları öğrencilerince yazıya dökülmüş ve kendisi tarafından derlenerek kitaplaştırılmaya başlanmış bu doğrultuda Kuran Külliyatı oluşturulmuştur. 

Şu anda kendi ekolü olan DSHT® İlahi Sistem Şifa Eğitimi ile şifacılar yetiştirmekte, kurucusu olduğu Spiritüellik Okulu®'nda bilimsel tabanlı ilim eğitimleri vererek öğretmenliğe devam etmektedir. Yaşam amacı olan Kuran Hakikatini dil, din, ırk ayrımı olmaksızın hepimizin bir ve bütün olarak tüm insanlığa anlatmak görevini yürütmektedir. Hala kurucusu olduğu  Maneviyatlılar (Spiritüeller) Derneğinde başkanlık görevini sürdürmektedir. İnsanların ruhsal ve kişisel gelişimlerine, hayat amaçlarına ve farkındalıkla yaşamalarına rehberlik etmektedir. Bu farkındalık yaratmada, herkese ulaşmayı amaçlaması ile Seminerler, Workshoplar, Eğitimler gerçekleştirmekte ve bilgilerini bir araya getirdiği kitaplar yazarak paylaşımlarını devam ettirmektedir.

bottom of page